Drobečková navigace

Úvod > Aktuality

Aktuality


Štítky:
Pohádkový les

Datum konání: 30. 8. 2007

Hostinec na Presích pořádal ve čtvrtek 30. srpna od 17 hodin POHÁDKOVÝ LES. soutěže pro děti, sladké odměnyÚtok proti kopci - program od 15 hodin, hasičská soutěž a taneční zábava přes noc

Datum konání: 26. 5. 2007

Na 14. ročníku hasičské soutěže si diváci nejprve přišli na své při odpoledním doprovodném programu. Ten obstarali mládenci z freestyle bike teamu z Litomyšle krkolomnými akrobatickými kousky na kolech, dále se představila sokolnická společnost Seiferos s předvedením sokolnických dovedností a výstavou dravců, k vidění byl i výcvik psů.
Samotná soutěž začala podvečerním kláním žen asi v 19 hodin. Mezi jedenácti družstvy byly nakonec nejlepší reprezentantky Bříšťan z Jičínska. Mezi muži kralovali reprezentanti Lestkova na Semilsku a Sedlatic u Jihlavy. Raritou byl jejich stejný čas a proto muselo dojít k rozhodujícímu duelu. V něm nakonec bylo úspěšnější a hasičskou stříkačku za první místo si odvezlo družstvo z Lestkova.

VýsledkySportovně společenský den SDH

Datum konání: 5. 5. 2007

V sobotu 5.května podnikli přívratští hasiči něco pro zdraví své i svých příznivců. Dopoledne jsme se rozjeli na svých bicyklech na výlet do penzionu Mítkov u Brandýsa nad Orlicí. Od hasičské zbrojnice vyjelo asi 40 cyklistů. Počásí nám navzdory předpovědi celkem přálo.
Odpoledne se soutěžilo o nejlepšího střelce na asfaltové holuby na střelnici ve Sloupnici na Džbánovci. Opékala se tu kuřátka, udily klobásky. Počasí se trochu zakabonilo, nicméně dobrou náladu pokazit nemohlo, anobrž tu pro pohodu hrála "Řehořova kapela".Pálení čarodějnic

Datum konání: 30. 4. 2007

Pálení čarodějnic proběhlo jako každý rok na hřišti u školy. Byla připravena vatra, pro návštěvníky občerstvení. Všem k dobré náladě hráli Rozladěnci.9.ročník Hudebního festivalu Antonína Bennewitze

Datum konání: 27. 4. 2007

Třetí koncert Hudebního festivalu Antonína Bennewitze u Coufalů v Přívratě se v pátek 27. dubna velmi vydařil. Na tradičním pěveckém koncertu vystoupily společně smíšené sbory Bendl Česká Třebová se sbormistrem Mgr. Josefem Menšíkem a Otakar Vysoké Mýto se sbormistrem Pavlem Zerzánem. V první polovině koncertu vystoupil sbor Bendl s novým repertoárem, ve kterém byl jak staročeský chorál, část Dvořákovy Stabat Mater, spirituál, ale také lidové písně. Velký úspěch slavil Bendl se slovenskou lidovou "Tancuj, tancuj..." Již podruhé se v Přívratu představil Vysokomýtský Otakar. Sbormistr Pavel Zerzán vybral pro koncert také starší chrámové skladby, tak i lidové písně. Sbor se také v Přívratu pochlubil svou téměř 150 let dlouhou historií. Na koncert poprvé přivezl Bendl svůj nový digitální klavír, u kterého byla spokojena jak korepetitorka Blanka Poukarová, tak i sympatický vysokomýtský sbormistr Mgr. Pavel Zerzán. Sál u Coufalů byl na koncertě zcela zaplněn.Dětský maškarní karneval

Datum konání: 14. 4. 2007

Na sobotu 14. dubna připravil Obecní úřad v Přívratu dětský karneval. Namaskovaných dětí se na sále U Coufalů sešlo skoro čtyřicet. Pro děti byly připraveny samostatné hry –chytání rybiček na udici, házení míčkem do úst lva, navlékání korálek, malování na tabule či šlapání na nafukovací balonky. Díky zájmu dětí a rodičů se karneval vydařil. a na další se můžeme těšit napřesrok.FK Becherovka ve finále okreního přeboru futsalu

Datum konání: 25. 2. 2007

V sobotu 24.2. a v neděli 25.2. vrcholil okresní přebor futsalu závěrečným turnajem. Letošní hrací systém byl oproti minulým ročníkům obměněn. Soutěž byla rozdělena na dvě skupiny, kde se tříkolově střetlo po šesti družstev. Čtyři nejlepší z každé skupiny postoupili do osmifinále závěrečného turnaje. Všechny zápasy se hrály v hale ZŠ Svatopluka Čech a v Chocni.
Naši borci skončili v základní části na druhém místě, když v patnácti zápasech osmkrát zvítězili, čtyřikrát remizovali a třikrát prohráli. V sobotním osmifinále narazili na Lhotku Česká Třebová. Bez větších problémů zvítězili v poměru 7:2 a postoupili tak do nedělního semifinále. Tam se střetli s vítězem druhé skupiny Zbloudilou střelou z Brandýsa nad Orlicí. V zápase jsme nakonec byli úspěšnější a vítězstvím 4:3 postoupili do finále.
Ve finále nás čekali Výkřiky Choceň. Začátek zápasu jsme zaspali a gólové manko již nedohonili. Ve finále jsme prohráli a celkově tak obsadili druhé místo okresního přeboru futsalu. S tímto umístěním jsme spokojeni.
Rádi bychom poděkovali našim sponzorům, zvláště pak panu Miroslavu Veselému za pomoc, které se nám dostalo.
Sportu zdar!

http://mujweb.cz/www/bslbsl/FKBecherovkaMaškarní ples

Datum konání: 24. 2. 2007

24. února pořádal sbor dobrovolných hasičů v Přívratu svůj tradiční maškarní ples. Bylo se opět na co dívat. I letos se sešlo na sále U Coufalů na pětatřicet pěkných masek. Na sále se proháněli lyžaři, skládalo se domino, tma černila, co ji přišlo pod ruku, saň sršela síru a Pat s Matem vše opravili. Bylo velice těžké vybrat ty nejlepší. Panovala opravdu dobrá nálada, kterou podpořila hudební skupina Omega z Litomyšle.S váma nás baví svět - údolní hry v Přívratu na návsi, večer na sále zábava

Datum konání: 17. 2. 2007

V sobotu 17. února pořádalo družstvo Miroslavovy země Přívrat již 3. ročník údolních zimních her. Před druhou hodinou odpoledne se sešla pozvaná družstva ze Sloupnice, Řetové, Řetůvky, Mandlu i Přívratu. Počasí bylo nádherné a tak jsme vyrazili na Apaluchu. Samozřejmě vlakem. Hrály se karty a přebaloval posraný Matýsek. Tady orel, tady orel, orel volá papouška. Do kopečka k Benešovem vyrazili soutěžící po stopách Yettiho, Kačenka šla celou dobu v bačkůrkách! V další soutěži jsme původně chtěli koupat Matýska v čaji (šípkovém), ale protože starosta odmítl půjčit Matýska, tak soutěžící věšeli ponožky, jedli brambory a vytahovali třísky z choulostivého místa.
Kdo neviděl nevěřil by, jak klukům sluší zástěra se srdíčkem a kanýrem. „Dnes byla jikriva noc – stop, tri holky …“ a pak místo po uhlí jízda rourou dolů, kupodivu jsme se nezasekly ani my objemnější. Protože opravdu letos nebyl sníh, tak místo slalomu na čemkoliv, byla jízda na kole kolem točny. On to vlastně slalom byl, protože na upraveném kole – točíš doprava, jedeš doleva – to fakt není jednoduché. A než soutěžící oběhli náves s Matýskem v truhle, tak si zazpívali „S tebou mě baví svět má sladká Emčo…“.
Potěšilo nás, že letos vyhrálo družstvo Přívratu, (prý jen proto, že jsme ho výrazně omladili), ale ceny si odnesli všichni soutěžící. Doufáme, že se i tentokrát disciplíny líbily soutěžícím i divákům. Pro ně bylo kromě podívané připravené občerstvení jak v hasičárně, tak i hospodě, kde byly vepřové hody. A kdo vydržel, mohl se bavit na diskotéce na sále až do pozdních nočních hodin.
Pro vás, kteří jste na návsi nebyli máme několik fotek na internetových stránkách obce Přívrat na adrese www.privrat.cz. Nesmíme zapomenout ani na sponzory a na ty, kteří nám s organizací pomohli, bez Vás by se takováto akce nedala pořádat, takže Vám všem moc děkujeme.
A proč to všechno vlastně děláme? Snad proto, že si rádi vzpomeneme na dobu „ Kdy jsem byl ještě malej kluk, nosil jsem péro, šíp a luk, …“ .Myslivecký ples, tombola, myslivecká kuchyně...

Datum konání: 10. 2. 2007

Myslivecké sdružení Lipovec Vás zve na myslivecký ples, který se koná v sobotu 10. února od 20 hodin v sále hostince U Coufalů.
bohatá tombola, myslivecká kuchyně
K tanci a zábavě hraje skupina Borsalino.
pecet_pruhl.png

17. 6. Adolf

Zítra: Milan
Kdy letos roztaje v Přívratu sníh?
a) 1. března
  
 2381
b) 1. dubna
  
 1444
c) 1. května
  
 1391
d) 1. června
  
 1360
e) neroztaje vůbec
  
 1268

Návštěvnost stránek

575342