Drobečková navigace

Úvod > Aktuality

Aktuality


Štítky:
20.Přívratské vinobraní - Ivan Mládek, Schovanky, Tleskač a další...

Datum konání: 15. 9. 2006 - 16. 9. 2006

V pátek a v sobotu 15. a 16. září se konalo v Přívratě 20. vinobraní. Hasiči postavili na návsi pěkný areál, který oproti jiným ročníkům doznal několik změn, takových, aby se na náves vešlo více lidí. Občerstvení bylo připraveno a tak v pátek v 19 hodin mohlo vinobraní začít venkovní zábavou. na podiu se vystřídaly skupiny Tleskač z Plzně, Laik z Plzně a Epitaf z Přelouče, na které přišlo kolem tisícovky vyznavačů dobré zábavy. Za krásného počasí se zábava protáhla až do rána a tak hned po skončení se začalo s úklidem, aby bylo vše připraveno na sobotní odpoledne.
Krásné počasí nám přálo i v sobotu. Program načala skupina Rozladěnci z České Třebové. Po té zahrál Banjo Band Ivana Mládka a skupina Schovanky. Jako bonus programu sobotního večera bylo vystoupení Ivo Pešáka a Upíra Krejčího.
Večer venku zahrála skupina Saturn z Heřmanova Městce a na sále Framal z Pardubic.
Během celé dvoudenní slavnosti se na návsi vyměnilo asi 2700 lidí.
Je třeba připomenout, že takto velká akce se nedá uspořádat bez pomoci příznivců, kteří nejsou členy hasičského sboru. Všem těmto lidem upřímně děkujeme.Ukončení léta

Datum konání: 26. 8. 2006

Na hřišti u školy připraven pragram pro děti, večer posezení u táboráku se živou hudbou.prázdniny

Datum konání: 1. 7. 2006

Škola končí v pátek 30. června, to znamená, že prázdniny začínají o den později, tedy 1. července. Prázdniny pak budou pokračovat celý červenec, kromě 5. a 6. července, kdy jsou svátky. V srpnu budou prázdniny také a hned celý měsíc. navíc budou prázdniny ještě na začátku září, přesně do 3. září. Do školy se půjde v pondělí 4. září. To aby bylo jasno.Útok proti lyžařské sjezdovce

Datum konání: 27. 5. 2006

V 13. ročníku noční hasičské soutěže byli nejúspěšnější hasiči z Pňovic na Příbramsku a odvezli si stříkačku PS-12. Druzí skončili hasiči z Němčic (okres Blansko) a třetí Nevcehle (okres Jihlava).
Mezi ženami byli nejlepší hasičky ze Žernovníka (okres Blansko) před Českou Rybnou a Horním Třešňovcem.
Letošního ročníku se zúčastnilo 41 družstev mužů a 20 družstev žen.
Odpolední doprovodný program obstarali rytíři Flambegr ze Žďáru nad Sázavou s ukázkami historických zbraní a bojovými scénkami. K svezení se půjčovali terénní čtyřkolky.
Večer k tanci hrála skupina PEKLO z Kolína.
Navzdory černé předpovědi počasí závod černě nedopadl. Před občasnými svižnějšími přeháňkami se bylo kde skrýt.
Kdo přišel, neprohloupil.pálení čarodějnic

Datum konání: 30. 4. 2006

vzhledem k nepříznivému počasí, musí se čarodějnice upálit někdy jindyHudební festival Antonína Bennewitze

Datum konání: 28. 4. 2006

Koncertem pěveckých sborů Bendl z České Třebové a Žerotín z Brandýsa nad Orlicí pokračoval 8. ročník Hudebního festivalu Antonína Bennewitze. V sále U Coufalů se sešlo asi 80 návštěvníků.Velikonoční pondělí

Datum konání: 17. 4. 2006

Nezapomeňte!Maškarní ples

Datum konání: 18. 3. 2006

V sobotu 18.března se v sále U Coufalů opět konal mtradiční maškarní ples. Letos se plesu účastnilo asi 30 velmi povedených masek. K tanci a dovádění hrála skupina Borsalino z Pardubic.
Soutěž o nejlepší masky vyhráli stromy, mimozemšťani a křeslo.Mrazíkovy zimní hry

Datum konání: 25. 2. 2006

Recesistické soutěže se po roce vrátily do Přívratu. Za krásného počasí se začalo po 13 hodině slavnostním nástupem v maskách. Soutěžilo se v zajímavých disciplínách: Než zakokrhá kohout - Loupežnický rej - Ať nám nevěsta sama jídlo přichystá - Šup babu do pece - Svažte je, mučte je, zabte je...
Vítězemi her byli všichni zúčastnění, v pořadí: Sloupnice, Řetová, Mandl, Přívrat, Řetůvka. Slavnostní vyhlášení v sále U Coufalů bylo zakončeno taneční zábavou.
Nejléší je se podívat do fotografií.Výroční valná hromada SDH

Datum konání: 21. 1. 2006

Výroční valná hromada Sboru dobrovolných hasičů se koná v sobotu 21.1.2006 od 19 hodin v sále hostince U Coufalů.
Po ukončení schůze bude k tanci a poslechu hrát hudba manželů Kadavých.