Drobečková navigace

Úvod > Aktuality

Aktuality


Štítky:
Výroční členská schůze SDH Přívrat

Datum konání: 24. 1. 2009

ZVOLEN NOVÝ VÝBOR SDH PŘÍVRAT
24. ledna 2009 se konala výroční členská schůze SDH Přívrat. Úvodní slovo měl starosta SDH Miroslav Veselý, který přednesl zprávu o činnosti sboru roce 2008. Po zprávě pokladníka došlo na volbu nového výboru. Starostou byl zvolen Petr Štangler, místostarostou a zároveň i jednatelem zůstal Jaroslav Vencl st. U sboru bude pracovat nový velitel Roman Šembera. Dalšími staronovými či novými členy výboru jsou Richard Fišar, Vladimír Vencl, Miroslav Vaňous, Leoš Vaňous, Ivoš Vencl, Jiří Štika. Staronovým zástupcem našeho sboru při schůzích okrsku č.12 byl zvolen Josef Štika. Kroniku i nadále povede Jan Doleček.
Starému výboru a hlavně bývalému starostovi SDH bratru Veselému je třeba poděkovat za vynikající práci a popřát novému výboru hodně štěstí a dobrých nápadů v jeho práci.jednodenní cyklistický výlet s hasiči

Datum konání: 10. 5. 2008

Přívratští hasiči pořádali v sobotu dne 10. května 2008 obvyklý májový kolový výlet. Před hasičskou zbrojnicí se v 8 hodin sjelo přes 30 cyklistů.
Trasička šla podle plánu:
Přívrat – V Zádolkách – Anenská Studánka (občerstvení v místním pohostinství u Lípy) – před Trpíkem první odbočka do leva na Lukovou, a Žichlínek - Sázava a hurá do Albrechtic do Motorestu (pivo Budvar) - okolo Moravské Sázavy na Nepomuky - Horní a Dolní Čermnou na Verměřovice - Letohrad – Ústí n. Orlicí (Cakle) – Přívrat 84-tý cílový km - restaurace „U Coufalů“ závěrečné občerstvení, bilancování
Přejeli se pouze tři kopečky a to do Anenské Studánky, do Nepomuk a poslední náš oblíbený Zacharovec.
Automobil zn. AVIA, jako doprovodný vůz byl samozřejmostí.Výroční schůze SDH

Datum konání: 19. 1. 2008

Výroční valná hromada Sboru dobrovolných hasičů se konala v sobotu 19.1.2008 od 19 hodin v sále hostince U Coufalů. Po hlavní části, ve které byla shrnuta činnost sboru za uplynulý rok a vyznamenáni zasloužilí členové, přišla na řadu volná zábava, ke které hráli manželé Pluskalovi. A že se tu sešli samí spolehliví lidé zábava byla takřka grandiózní.Útok proti kopci - program od 15 hodin, hasičská soutěž a taneční zábava přes noc

Datum konání: 26. 5. 2007

Na 14. ročníku hasičské soutěže si diváci nejprve přišli na své při odpoledním doprovodném programu. Ten obstarali mládenci z freestyle bike teamu z Litomyšle krkolomnými akrobatickými kousky na kolech, dále se představila sokolnická společnost Seiferos s předvedením sokolnických dovedností a výstavou dravců, k vidění byl i výcvik psů.
Samotná soutěž začala podvečerním kláním žen asi v 19 hodin. Mezi jedenácti družstvy byly nakonec nejlepší reprezentantky Bříšťan z Jičínska. Mezi muži kralovali reprezentanti Lestkova na Semilsku a Sedlatic u Jihlavy. Raritou byl jejich stejný čas a proto muselo dojít k rozhodujícímu duelu. V něm nakonec bylo úspěšnější a hasičskou stříkačku za první místo si odvezlo družstvo z Lestkova.

VýsledkySportovně společenský den SDH

Datum konání: 5. 5. 2007

V sobotu 5.května podnikli přívratští hasiči něco pro zdraví své i svých příznivců. Dopoledne jsme se rozjeli na svých bicyklech na výlet do penzionu Mítkov u Brandýsa nad Orlicí. Od hasičské zbrojnice vyjelo asi 40 cyklistů. Počásí nám navzdory předpovědi celkem přálo.
Odpoledne se soutěžilo o nejlepšího střelce na asfaltové holuby na střelnici ve Sloupnici na Džbánovci. Opékala se tu kuřátka, udily klobásky. Počasí se trochu zakabonilo, nicméně dobrou náladu pokazit nemohlo, anobrž tu pro pohodu hrála "Řehořova kapela".Výroční valná hromada SDH

Datum konání: 20. 1. 2007

20. ledna se hasiči a jejich příznivci sešli při své už tradiční první akci v roce a to na výroční valné hromadě. Přívratští hasiči tak každoročně zhodnotí uplynulý rok. I letos starosta hasičů Miroslav Veselý přednesl dlouhý výčet toho, co jsme v roce 2006 připravili za kulturní akce. Mezi ty nejvýznamnější patřil Maškarní ples, cyklovýlet do Klášterce nad Orlicí, hasičská soutěž Útok proti lyžařské sjezdovce, 20. Vinobraní, zájezd do divadla v Hradci Králové na hru Voskovce a Wericha Kat a Blázen a nakonec vydařená Předsilvestrovská zábava. V následujícím roce se připraví akce obdobné. Po zprávě pokladníka a po diskuzi byli přijati dva noví členové a tak má nyní sbor 57 členů. Dále došlo na odměnění bratrů Milouše Voleského, Oty Kováře a Antonína Vavřína řádem Svatého Floriána.
Schůze pak pokračovala dobrou večwří a volnou zábavou. K dobré náladě přispěli svou hudební produkcí manželé Kadaví z Č. Třebové.Útok proti lyžařské sjezdovce

Datum konání: 27. 5. 2006

V 13. ročníku noční hasičské soutěže byli nejúspěšnější hasiči z Pňovic na Příbramsku a odvezli si stříkačku PS-12. Druzí skončili hasiči z Němčic (okres Blansko) a třetí Nevcehle (okres Jihlava).
Mezi ženami byli nejlepší hasičky ze Žernovníka (okres Blansko) před Českou Rybnou a Horním Třešňovcem.
Letošního ročníku se zúčastnilo 41 družstev mužů a 20 družstev žen.
Odpolední doprovodný program obstarali rytíři Flambegr ze Žďáru nad Sázavou s ukázkami historických zbraní a bojovými scénkami. K svezení se půjčovali terénní čtyřkolky.
Večer k tanci hrála skupina PEKLO z Kolína.
Navzdory černé předpovědi počasí závod černě nedopadl. Před občasnými svižnějšími přeháňkami se bylo kde skrýt.
Kdo přišel, neprohloupil.Výroční valná hromada SDH

Datum konání: 21. 1. 2006

Výroční valná hromada Sboru dobrovolných hasičů se koná v sobotu 21.1.2006 od 19 hodin v sále hostince U Coufalů.
Po ukončení schůze bude k tanci a poslechu hrát hudba manželů Kadavých.vítězná Grand Prix UO

Datum konání: 11. 6. 2005

V sobotu 11. června se naši hasiči a naše hasičky zúčastnili Velké Ceny Ústeckoorlicka v čem jiném než hasičském sportu. Závod se konal ve Vysokém Mýtě za účasti špičkových družstev našeho okresu. V takto nabytém startovním poli mohl uspět jen po všech stránkách výborně připravený tým? Stalo se tak. Nebudeme vás dále napínat, byli to naši hasiči, kteří jako jediní z 23 soutěžících družstev se dostali pod hranici 20 sekund. Navíc naše děvčata byla druhá. Ale toto všechno byla jen ta jednodušší polovina soutěže...
obrázky jsou ve FOTOGRAFIÍCHvýsledky Útoku proti lyžařské sjezdovce

Datum konání: 29. 5. 2005

Noční soutěže v hasičském sportu se letos zúčastilo 60 družstev mužů, 25 družstev žen a 4 družstva žákovská.
výsledky: MUŽI: 1. Široký Důl v čase 21:15s, 2. Bašnice (21:29s), 3. Horní Poříčí (22:70s), 9. Přívrat (23:83s), 47. Řetová (38:13s)
ŽENY: 1. Bříšťany (22:38s), 2. Sychotín (23:25s), 3. Letohrad (23:60s), 4. Přívrat ( 24:12s), Řetová NP
ŽÁCI: 1. Letohrad-Orlice, 3. Přívrat
Miss hasičkou se stala Monika ze Řetové
Během odpoledního doprovodný programu bylo možné vidět motocyklové šlapačky, ukázky bojových umění, závody chrtů či řízené vojenské modely. Večer se navíc konala taneční zábava se skupinou Husbery.
Obrázky z akce jsou ve FOTOGRAFIÍCH.