Drobečková navigace

Úvod > Obecní úřad > Úřední deska > Opatření hejtmana v době nouzového stavu

Opatření hejtmana v době nouzového stavuVyvěšeno: 18. 3. 2020
Sejmuto: 12. 4. 2020

Co delat, kdyz mate podezreni, ze jste nakazeni koronavirem k 15.3.2020.jpgMimoradne opatreni.jpg

Upozorneni pro cestujici k 13.3.2020.png

Omezeni fungovani Krajskeho uradu.pngOpatreni autobusova doprava.jpgVyhlaseni karanteny k 16.3.2020.jpgNova informacni linka 1212.jpgNařízení hejtmana: Do obchodu, zdravotnického zařízení, veřejné dopravy či do lékárny jedině s rouškou

Nařízením hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického se počínaje středou 18. března od 18:00 zakazuje občanům vstupovat do obchodů, lékáren, zdravotnických zařízení, pošt, bank či do veřejných dopravních prostředků bez roušky, respirátoru či jiné ochrany dýchacích cest. Nařízení platí do odvolání.

„Tímto nařízením reagujeme na stávající situaci a žádáme všechny spoluobčany o maximální respektování tohoto nařízení, které slouží jako ochrana nás všech. Je to pro nás všechny velká zkouška, ale pokud budeme ohleduplní a hlavně disciplinovaní, tak se podaří celou situaci zvládnout. Upřímně žádám, abychom se všemi doporučeními a pravidly řídili a chránili tak sebe a své okolí. Zákaz vstupu bez roušky, respirátoru či jiné ochrany dýchacích cest se týká provozoven, jejichž provoz je povolen vládními usneseními i za nouzového stavu. Patří mezi ně zejména prodejny potravin, pohonných hmot a paliv, hygienických prostředků, lékárny, výdejny zdravotnických prostředků, prodejny tiskovin a tabákových výrobků. Dále s opatření týká také prostředků veřejné dopravy, sociálních a zdravotnických zařízení, školských zařízení a pošt na území celého našeho kraje.“ uvedl hejtman Netolický.

Aktuální informace jsou k dispozici na internetových stránkách www.pardubickykraj.cz/koronavirus

Přílohy:


Zpět na přehled
Naposledy změněno: 18. 03. 2020 13:28
pecet_pruhl.png

9. 8. Roman

Zítra: Vavřinec

Aktuality

Kdy letos roztaje v Přívratu sníh?
a) 1. března
  
 1914
b) 1. dubna
  
 972
c) 1. května
  
 913
d) 1. června
  
 916
e) neroztaje vůbec
  
 903

Návštěvnost stránek

400487