Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > 34.HRY BEZ KATASTRU (HBK) - od 10 hod, velkolepá soutěž v netradičních disciplínách

34.HRY BEZ KATASTRU (HBK) - od 10 hod, velkolepá soutěž v netradičních disciplínáchDatum konání:
7.2.2009

ŠAŠKÁRNY V ZEMI KRÁLE MIROSLAVA
Třicátý čtvrtý ročník sportovně-recesistických soutěží pětičlenných družstev obcí, s názvem „Hry bez katastru“ se konaly za krásného, téměř jarního počasí v Přívratu na návsi ve zcela královském duchu.
Vše začalo již dlouho před samotným kláním, vymýšlením a dolaďováním disciplín a přípravou všeho potřebného. A když se i náves změnila ve hřiště s dráhami, mohlo v sobotu dopoledne 7. února přijet všech 30 přihlášených družstev. Po prezentaci a rozlosování byl nástup na návsi, kde se sešlo 300-400 lidí. Všichni čekali na příjezd krále Miroslava. Přijel samozřejmě kočárem, taženým párem koní i se svým zbrojnošem, rytířem Matějem, dvorní dámou a šaškem. Král Miroslav dostal od soutěžících zajímavé dary, byl mezi nimi i jeho téměř vlastní portrét, truhla se solí, střevíce i zpívající květina. Ale ani on nepřijel s prázdnou – odměnil generální štáb HBK dárkovým balení becherovky a přihláškou do Becherovky strany lidu, popřál všem hodně úspěchů a zapálením ohně zahájil hry.
Králova družina připravila osm bláznivých disciplín: z nich hned ta první Jak se točí rak a neb na hlavičku ťuk se ukázala jako nejnáročnější, vždyť zatlouct hřebík s otočkou před každým ťuknutím není jednoduché, ve druhé Chyť si ho, ale nemačkej si ve dvojicích přehazovali vejce, bylo to rychlé, ani vajec se moc nerozbilo, Kdo si ho nepostaví, ten si ho nezaslouží – stavěl se samozřejmě hrad, z dřevěných kostek, ve čtvrté Šaškárně krále Miroslava se soutěžící převlékli za šaška a trefovali se míčkem do huby krásně namalovanému šaškovi, při průběžné se soutěžící houpali na houpačce a okroužkovali přívratského Pepíka.
Po této základní části postoupilo 12 nejlepších do finále. Koza mečí mé, mé, mé, já nechci do JéZetDé, družstvo muselo připravit koze krmení, nadojit mléko, ušlehat koktejl a vypít, Není korunka jako korunka aneb každý kousek se hodí byla další disciplína a v poslední Královské baštonádě do sebe museli natlačit tlačenku schovanou do chleba.
Některým družstvům stačil „základ“, dokonce se strhl tradiční boj o poslední místo, které opět získala Hnátnice. Jiní bojovali o finále a v něm o vítězství, to se povedlo družstvu z Jarošova. To ovšem ještě netušili, že kromě cen je pro vítěze hlavní odměnou princezna. Tu nám tady na konec nechali, že prý jim stačí se s ní vyfotit!
Král Miroslav se ukázal jako vynikající hostitel, všude vládla pohoda, hry měly dobré zázemí v sále a restauraci U Coufalů, občerstvení bylo také v hasičské zbrojnici a ve stáncích na návsi, výborný hudební doprovod, který se postaral i o večerní diskotéku na sále. To vše by ovšem nešlo bez party nadšenců, sponzorů a příznivců, kteří této akci obětovali část svých prostředků nebo svého volného času. Jim všem patří naše veliké DÍKY!

další info na: www.hbk.cz


pecet_pruhl.png

29. 5. Maxmilián

Zítra: Ferdinand
Kdy letos roztaje v Přívratu sníh?
a) 1. března
  
 2373
b) 1. dubna
  
 1430
c) 1. května
  
 1377
d) 1. června
  
 1347
e) neroztaje vůbec
  
 1242

Návštěvnost stránek

573592