Drobečková navigace

Úvod > Aktuality

Aktuality


Štítky:
BECHEROBRANÍ

Datum konání: 15. 10. 2005

Ahoj lidi!
Dá se říci, že akce začala již v úterý 11.října, kdy vystoupení odvolala skupina Neighbourhood, ale již ve středu díky super technice dnešní doby se mohlo proslýchat, že hrát bude Fernetšok. Maitri odvolali až v sobotu. A jak to vypadalo v sobotu? Počasí bylo suchaté a sluníčkovité a studné. Bez větších cavyků začali po osmé Ferneti docela svižně. Před devátou si všimli předsedové BSL, že mikrofon na několik vteřinek osiřel a využili tak toho k vlastní exhibici, při níž došlo na slavnostně kritický projev jednoho z nich. Fernety to nevyvedlo z míry a pokračovali v šou.
Asi tak někdy v noci, když přijeli Hadry z těla, začalo se nejprve připravovat a potom odehrávat zdramatizované drama srbského lidového vypravěče Mamko Tatiče "Jak život chodže." Soubor Loutky Tobě s ním měl premiéru již před mnoha měsíci a tak až na hostujícího bleděmudrého mudřece moc okýnek nebylo.
Hadry z těla pak hráli celkem živě, tak jak bylo slíbeno. No a oproti slibům akci do vítězného konce dotáhli Fernetšok. Hromada opilců se letos stavěla, alespoň základy, ale že potřebnou kvalitu splňovali pouze dva ze tří pilířů, i na druhý pokus nám spadla a nikdo nám ji nepostavil. Pak se dělo ještě něco. A tak nějak se BSL od ítého Becherobraní přes vété Becherobraní slavně dobelhala až k xtému Becherobraní. A tak trochu zaráží, že přišlo historicky nejmíň lidiček. Vy, vy! Uvidíme, co za rok. Inu, něco na vás nachystáme. Abych nezapomněl, Kuba tu podepisoval novou publikaci Bolebřich a patybol, která je stále ještě k mání, třebas na naší profláknutý adrese: bsl@seznam.cz
Becheru zdar!

mujweb.cz/www/bslbslPřívratské vinobraní

Datum konání: 16. 9. 2005 - 17. 9. 2005

pátek od 20 hod koncert skupiny Alkehol
+ taneční zábava se skupinou Saturn
sobota od 14 hod country odpoledne
hráli: Pony Expres, Ahasvéři, Sešlost elektrickýho dědka,
se siláskou show se představil ŽELEZNÝ ZEKON
večer bál v sále U Coufalů se skupinou Sory
+ taneční zábava na návsi se skupinou Arest
po oba dny bílé i červené víno, burčák, pečená kuřata, makrely, křapáče a tak dále, a tak dále. Po oba dny navštívilo Vinobraní přes 900 lidí. Několik fotografií naleznete ve Fotografiích.Slavnosti bylinek

Datum konání: 20. 8. 2005

Letošní bylinky byly čímsi zvláštní. Asi po hodině trvání, kdy skupina Mogul připravovala své vystoupení a hráči naladili, přijela policie a slavnost byla ukončena. Děkujeme všem návštěvníkům, kteří přijeli (a nebylo vás málo) a těšíme se na shledanou v lepších časech. A nedejte na Fanánka, že "...lepší časy asi nepřijdou."Rock pod sjezdovkou

Datum konání: 22. 7. 2005 - 23. 7. 2005

Umělci vystoupili podle plánu a tak, kdo přišel, mohl si poslechnout Visací Zámek, Jolly Joker & PBU, Záviše, Mikoláše Chadimu, Nil, Imodium, X-Core, Jesus Om, Taipan a další soubory. V pátek trochu poprchávalo v sobotu počasí docela vyšlo. Jen lidiček mohlo přijít trochu více.

http://mujweb.cz/www/bslbsl/rockfestBENÁTSKÁ NOC

Datum konání: 16. 7. 2005

Tradiční červencová zábava se konala v přírodním areálu pod lyžařskou sjezdovkou. Od 20 hodin hrála skupina Arest z Konice na Hané.

http://www.volny.cz/aresti/vítězná Grand Prix UO

Datum konání: 11. 6. 2005

V sobotu 11. června se naši hasiči a naše hasičky zúčastnili Velké Ceny Ústeckoorlicka v čem jiném než hasičském sportu. Závod se konal ve Vysokém Mýtě za účasti špičkových družstev našeho okresu. V takto nabytém startovním poli mohl uspět jen po všech stránkách výborně připravený tým? Stalo se tak. Nebudeme vás dále napínat, byli to naši hasiči, kteří jako jediní z 23 soutěžících družstev se dostali pod hranici 20 sekund. Navíc naše děvčata byla druhá. Ale toto všechno byla jen ta jednodušší polovina soutěže...
obrázky jsou ve FOTOGRAFIÍCHvýsledky Útoku proti lyžařské sjezdovce

Datum konání: 29. 5. 2005

Noční soutěže v hasičském sportu se letos zúčastilo 60 družstev mužů, 25 družstev žen a 4 družstva žákovská.
výsledky: MUŽI: 1. Široký Důl v čase 21:15s, 2. Bašnice (21:29s), 3. Horní Poříčí (22:70s), 9. Přívrat (23:83s), 47. Řetová (38:13s)
ŽENY: 1. Bříšťany (22:38s), 2. Sychotín (23:25s), 3. Letohrad (23:60s), 4. Přívrat ( 24:12s), Řetová NP
ŽÁCI: 1. Letohrad-Orlice, 3. Přívrat
Miss hasičkou se stala Monika ze Řetové
Během odpoledního doprovodný programu bylo možné vidět motocyklové šlapačky, ukázky bojových umění, závody chrtů či řízené vojenské modely. Večer se navíc konala taneční zábava se skupinou Husbery.
Obrázky z akce jsou ve FOTOGRAFIÍCH.Útok proti lyžařské sjezdovce

Datum konání: 28. 5. 2005

V sobotu 28. května pořádají hasiči prestižní soutěž v hasičském sporu "Útok proti lyžařské sjezdovce". Samotná soutěž se koná přes noc a sjíždí se na ní kolem stovky družstev z několika krajů.
Připraven je i bohatý doprovodný program, ve kterém se představí motocyklové šlapačky, ukázky bojových umění, závody chrtů. Večer začíná taneční zábava se skupinami Saturn a Husbery.
Program:
14:00 začátek akce, doprovodný program, hasičská soutěž žáků
20:00 taneční zábava zároveň s hasičskými soutěžemi mužů a žen
vyhlašování výsledků a závěr akce bývá za úsvituBuřty na pivu

Datum konání: 21. 5. 2005

V sobotu 21. května se v hostinci U Coufalů opět hodovaly buřty na pivu. Dobré to bylo.výlet na kolách

Datum konání: 7. 5. 2005

V sobotu 7. května se konal tradiční výlet na kolách. Start byl naplánován na osmou hodinu. Ještě o půl osmé však silně lilo a tak byl výlet málem zrušen. Našli se však tři cyklisté, kterým ranní rozmar počasí nevadil a na trať přesto vyrazili. Přes den již bylo počasí pěkné a tak trasu přes Cakli, Žampach a Mítkov zvládli bez problémů. V cíli U Coufalů je přivítal stejně početný organizační výbor zájezdu.