Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Nová atomová elektrárna vyroste v Přívratu v okrese Ústí nad Orlicí

Nová atomová elektrárna vyroste v Přívratu v okrese Ústí nad OrlicíDatum konání:
1.4.2014

Atomová elektrárna
Podle sdělení Úřadu pro jadernou energii leží lokalita pro novou plánovanou atomovou elektrárnu v katastru obce Přívrat v okrese Ústí nad Orlicí.
V současné době je projektová dokumentace již téměř hotova. Samotná výstavba prvního bloku by pak měla začít v roce 2015.
Jak nám prozradil Ing. Proton, jsou zde vynikající podmínky pro výstavbu takového díla. Zejména je to nezbytné kvalitní opukové podloží. Rybníky na Presích skýtají dostatečné množství vody pro chlazení sekundárního okruhu. Pro obec tak vznikne asi 800 pracovních příležitostí.
Ze zdrojů blízkých Obecnímu úřadu v Přívratu jsme se dozvěděli, že obec má již s investorem podepsané smlouvy o zajímavých benefitech.
Teplem z chladicích věží by měl být vytápěn zdarma nejen celý Přívrat, ale také Presy a horní konec obce Řetová. V létě by tato energie ohřívala vodu v Dolním rybníku, čímž by vznikly termální koupele. Hostinec na Presích již požádal o rozšíření podnikatelské licence na lázně.
Zdarma by samozřejmě měla být i elektrická energie. Přívratští si proto budou moci dovolit posunout čas zhášení veřejného osvětlení. Po novu by se mělo zhášet 20 minut po zhasnutí světel v hostinci U Coufalů, což prakticky znamená, že se mnohdy bude svítit celou noc.
Jak naznačuje projektová vizualizace, ráz krajiny se nikterak výrazně nezmění.


pecet_pruhl.png

23. 7. Libor

Zítra: Kristýna

Aktuality

Kdy letos roztaje v Přívratu sníh?
a) 1. března
  
 2393
b) 1. dubna
  
 1459
c) 1. května
  
 1410
d) 1. června
  
 1379
e) neroztaje vůbec
  
 1290

Návštěvnost stránek

578921