Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Přívratské vinobraní

Přívratské vinobraníDatum konání:
13.9.2004

Datum konání: 17.-18. září, Pá-So

Letošní vinobraní bylo již osmnácté. Opět velké přípravy, opět nakládání kuřat, opět loupání česneku a krájení salámu na bramboráky, opět čtvrteční ochutnávka vína, opět příprava policejního sboru na sobotní vystoupení, opět nervy při sledování předpovědi počasí.
Dá se říci, že letos se počasí vyvedlo. Z pátku na sobotu v noci byla sice větší zima než bylo potřeba, ale příznivci kapel Sto zvířat (Praha), Laik (Plzeň) a Saturn (Heřmanův Městec) se mohli zahřát jak na parketu, tak i při svařáku. Na pět set návštěvníků se v klidu rozešlo pozdě ráno. Někteří hasiči bez jediné hodiny spaní honem všechno uklidit a připravit na sobotní odpoledne. Za krásného počasí program sobotního odpoledne obstaraly od 14 hodin skupiny Makadam z Ústí nad Orlicí, Rozladěnci z Č.Třebové, Vespol z Horního Újezdu. Hlavním tahákem pro 1 300 návštěvníků byla dámská country skupina Schovanky z Prahy. Jejich vystoupení bylo opravdu vynikající. Svým výkonem strhly natolik, že se tančící na parket ani nevešli. Odpoledne uteklo a v areálu se začali scházet lidé na zábavu skupiny Arest z Konic na Hané, která hrála od 20 hodin. Přívratské vinobraní pak vyvrcholilo večerním nástupem policejního sboru, který tentokrát dělal doprovod exprezidentu Havlovi a expremiéru Zemanovi. Na sále hrála skupina SoRy Dlouhá Třebová.
Během celé dvoudenní slavnosti se na návsi a v sále vyměnilo asi 2 200 lidí. Na úplný závěr je nutno připomenout, že takto velká akce se v minulosti a už vůbec v dnešní době nedá zvládnout a uspořádat beze všech příznivců, kteří členy hasičského sboru nejsou, ale rádi pomohou. Všem těmto lidem upřímně děkujeme nejenom za pomoc při letošním vinobraní.


pecet_pruhl.png

20. 6. Květa

Zítra: Alois

Aktuality

Kdy letos roztaje v Přívratu sníh?
a) 1. března
  
 2382
b) 1. dubna
  
 1445
c) 1. května
  
 1391
d) 1. června
  
 1363
e) neroztaje vůbec
  
 1273

Návštěvnost stránek

575599